Łączna liczba wyświetleń

piątek, 30 maja 2014

Wywołana do odpowiedzi

Dorotko czuję się wywołana do odpowiedzi.
Kryzys przechodzę jak chyba każdej wiosny, intelektualny, emocjonalny. Brakuje mi weny zupełnie. A jak ją mam, to słowa, które leją się strumieniami nie powinny ujrzeć światła dziennego.
Ostatnio poziom mojej agresji dotknął punktu krytycznego. Oczywiście poszło o szkołę. Początkowo była we mnie chęć walki, chęć zniszczenia, chęć przeniesienia, potem przyszedł pusty śmiech, przypomniałam sobie słowa Stachury: „wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija” i już mi znacznie lepiej.
Jednak musiałam się sprężyć i wprowadzić domową edukację, żeby nie tkwić w poczuciu winy, że mój syn nie rozwija się, nie wykorzystuje potencjału.
Od dzisiaj nie będę spędzała każdego przedpołudnia na rehabilitacji z teściową, będzie, więc łatwiej. Oczywiście jak to zwykle bywa, pierwszy wolny dzień uczczę z chorym Lu i jednak wizytą u lekarza.
Uczę się, uczę się i uczę się. A im więcej się uczę tym częściej mam poczucie, że mniej wiem. Niby poukładałam sobie w głowie niektóre czasy, strony bierne, ale nie jestem zadowolona z efektów. Kolejny raz popadłam w stan odrętwienia i przekonania, że ja jestem jakaś głupia.
Ale mimo tego nie poddam się. Został mi jeszcze rok nauki, muszę go wykorzystać maksymalnie. Muszę spełnić swoje marzenie. I właściwie każdą chwilę wykorzystuję na słówka, słuchanie, pisanie, czytanie, wkuwanie.
Zapuszczony blog, zapuszczony ogród (opanowany przez ślimaki, sarny, ptaki), zapuszczony dom (opanowany przez lego, które niedługo znajdę w lodówce chyba też). Wszystko odkładam na zbliżające się wakacje.
Plany wyjazdu upadły jak babcia Lu złamała bark. Nie ma opcji: wakacje. Postawiłam, więc na opcje: uporządkować życie. Tony papierów, niepotrzebnych ubrań, które ze mnie wyrosły, książek, które nie chcą się ze mną zaprzyjaźnić, zabawek, które już nie są zainteresowane moim synem.
Skasowałam sobie program biblioteczny, byłam w trakcie odzyskiwania, zalałam laptopa winem. Teraz czekam na wyrok. Uda się odzyskać to, co tam miałam czy nie? Przywykłam do starej klawiatury, lubiłam ją, a teraz gubię palce, nie mogę nic odnaleźć.
Wchodzę do kuchni i wychodzę z poczuciem klęski. Owszem przygotowałam mega obiad na 93 urodziny teściowej dla jej koleżanek, obiad i ciacho. Zrobiłam przyjęcie dla kolegów męża, ale nie zmienia to faktu, że nie czuję się w kuchni jak ryba w wodzie.
No i mogłabym tak jeszcze snuć te swoje poczucia klęski do jutra rana. Źle skoszona trawa, plamy na oknie. Wszystko nie jest doskonałe. Wszystko mnie wkurza, smuci, zniechęca.
Pod stołem pokrywa się kurzem „Biografia raka”, mimo, że fenomenalnie mi się tę książkę czytało, nie skończyłam.
Mam ochotę na jakieś mega babskie spotkanie. Mam ochotę na podróż do dalekich krajów. Mam poczucie, że się duszę.


9 komentarzy:

  1. Dzień dobry pani Kasiu nie chcę jeszcze bardziej dołować ale to o żmii jest autorstwa Stanisława Jerzego Leca a nie Stachury.
    Pozdrawiam i głowa do góry.Smutek jest jak pochód - też przechodzi - to z S.

    OdpowiedzUsuń
  2. no cóż nie mam większego doła. Najwyraźniej pan Stachura nie wiedział co to plagiat. Nie mogłam napisać, że to słowa Leca, bo go nie lubię i nie czytywałam, Stachurę znam na pamięć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pani Kasiu przepraszam ze pytam ale istnieje blog o historii Michalinki?
    Chodzi mi o to czy mozna gdzies przeczytac historie waszej rodziny ?

    Misia na zawsze w moim sercu (*)

    OdpowiedzUsuń
  4. był w sieci mój pamiętnik, ale nie możemy go odnaleźć, po kolejnych akcjach z wirusami na forum. Spróbuję go odzyskać i wstawić.

    OdpowiedzUsuń
  5. Dziekuje

    Michalinka strasznie znienila moje zycie i choc sama bylam dzieckiem jak ja poznalam to strasznie Wam kibicowalam

    Misia byla kochana dzielna ksiezniczka (*)

    Na zawsze w moim sercu (*)


    A tak przy okazji dopiero w wieku 23 lat odwazylam sie cos napisac do Pani jak wczesniej cos napisac chcialam to to kasowalam nigdy niewiedzialam jak zaczac jak napisac cos co Pani pomoze ukoic bol.

    Ale dzis juz wiem ze Pani bolu nie ukoje ale moja pamiec o Misi bedzie dla Pani powodem do usmiechu bo dzieki Pani Misia zyje w sercach bardzo duzo osob

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękuję za wpis. Tak to, że nie tylko my rodzinnie pamiętamy o Misi jest dla mnie niezmiernie ważne.

      Usuń
  6. Kasiu, dzięki że się odezwałaś. Martwiłam się. No i się stęskniłam. Jeśli nigdzie nie wyjedziesz w lipcu, to może byśmy się spotkały- zostanę przez pierwsze dwa tygodnie słomianą wdową, bo P. jedzie do Stanów, a do tego jeszcze Truś wybywa na kolnię.

    OdpowiedzUsuń
  7. To ja bardzo chętnie, Dorotko, wtedy jeszcze będę.

    OdpowiedzUsuń
  8. Kasiu nawet nie zdajesz sobie sprawy w jak wielu sercach mieszka nadal pamięc o Misi :)
    na pewno w moim
    cieszę sie, że Dorotka zmobilizowała Ciebie do wpisu na blogu
    w życiu jak w filmie, który zapewne znasz doskonale...czasem słońce czasem deszcz...
    pozdrawiam malgog

    OdpowiedzUsuń